• Péče o zuby & ústa

Oslavy Světového dne ústního zdraví 2022

Nečistíš – zaplatíš!

Česká stomatologická komora ve spolupráci s partnery uspořádala akce na oslavu Světového dne ústního zdraví (SDÚZ), který připadá na 20. března, a to hned v několika městech. Letos se po vynucené pauze pandemií covid-19 opět mohly oslavy konat nejen virtuálně. Program byl zaměřený na šíření povědomí o péči o ústní zdraví a prevenci zubního kazu u dětí. Neboť, co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. U zubů to v souvislosti s nákladností ošetření u zubního lékaře platí dvojnásob.

Pokud jste zaváhali a žádné akce se letos nezúčastnili, podívejte se, o co jste přišli, a věříme, že vás namotivujeme k návštěvě příští rok. Česká stomatologická komora podobné akce pořádá každoročně. Zajímá-li vás cokoli ohledně péče o ústní zdraví, hledejte informace na portálu Republika bez kazu, kde brzy přibydou videa a seznam soutěží pořádaných studenty stomatologie, včetně interaktivního kalendáře. Čistit si zuby a hlavně, čistit si je správně, se vyplatí, jak napovídá letošní motto: Nečistíš – zaplatíš!

 

Oslava SDÚZ proběhla v Plzni, 20. března v DEPO2015, a účast byla hojná. Děti obcházely jednotlivá soutěžní stanoviště s jasně daným tématem, kde se jim věnovali studenti dentální hygieny a stomatologie.

 

Oslava SDÚZ v Praze 13 se konala 21. března na Slunečním náměstí. Počasí bylo zřejmě na objednávku. U stánků partnerů byly připraveny zábavné a vzdělávací úkoly pro děti.