• Krása & zdraví
  • Zajímavosti

Úsměv Julie Roberts

Šumící šampaňské a čerstvé jahody v tlumené atmosféře koupelny. Romantika však náhle končí, když malý „předkrm“ uvízne mezi zuby a je potřeba ho pomocí dentální nitě dostat ven. Málokdo by si tuto scénu z hollywoodského trháku „Pretty woman“ (1990) nepamatoval. Nejen film, ale také zářivý úsměv, který okamžitě proslavil tehdy 22letou začínající herečku Julii Roberts a přispěl k ocenění Zlatým globem a nominaci na Oskara.

Za svůj úspěch, a v tom jsou média jednotná, může být Julia Roberts vděčná zejména svým zubům. Těžko uvěřit, že o tento „milionový úsměv“ pečuje zcela přírodními prostředky. Její tajemství? Žádné drahé bělicí nebo kosmetické procedury pomocí nejnovějších technologií, ale prostě a jednoduše jedlá soda.

„O své zuby pečuji sodou. To jsem se naučila od svého dědečka. Měl bílý prášek pořád na svém zubním kartáčku a až do své smrti měl své vlastní zuby…“ uvedla herečka v rozhovoru pro americký ženský časopis InStyle.

Bezpochyby se jedlá soda ukazuje jako víceúčelová „zbraň“ pro domácnost, zdraví a kosmetiku. Směs způsobuje vybělení povrchu zubu a zbavuje tak účinně nehezkých zabarvení. Výsledek: zesvětlení nejméně o jeden barevný odstín (zubu).

Ale i když hollywoodská hvězda jako Julia Roberts tento zázračný prostředek oceňuje, nenapodobujte ji prosím! Jedlá soda sice odstraňuje ze zubů pigmenty, ale časté a dlouhodobé používání této metody může vést k jejich poškození. Soda je totiž abrazivní a na povrchu zubů při nešetrném používání způsobuje drobné trhliny a rýhy, do kterých se následně snáze ukládá plak.

Kromě běžných kosmetických přípravků má tedy jedlá soda místo v její jinak celkem skromné kosmetické tašce. Ke svým kosmetickým nezbytnostem řadí tato jednapadesátiletá žena pouze hydratační denní krém, řasenku a také balzám na rty. Konečně, bílé zuby by měly dotvořit celkový výraz obličeje.

„Když se musí člověk starat nejen sám o sebe, ale i o děti, jedná úsporně. Zvykla jsem si mít po ruce tmavé sluneční brýle předtím, než odejdu z domu.“ Nic jiného nepotřebuje – láska její rodiny postačí. Jestli se toto prohlášení zakládá na pravdě, nebo si Julia Roberts občas nějakým přípravkem „vypomůže“, zůstává tajemstvím. Jedno je ale jisté: Její úsměv jí otevřel dveře do Hollywoodu. A s ročním příjmem okolo 13 milionů dolarů (podle žebříčku Forbes) jí zůstávají tyto dveře stále otevřené už přes 28 let. Naposledy tato velmi dobře placená herečka stanula před kamerou v rodinném dramatu „Ben is back“ (premiéra v USA v prosinci 2018). V tomto rodinném dramatu představuje Julia Roberts starostlivou matku, která se obává o svého drogově závislého syna.

Pokud si udrží vysoký standard svých hereckých výkonů, a upoutávka k filmu to naznačuje, můžeme se snad opět těšit na její nominaci na Oscara, i když v tomto filmu neměla Julia mnoho důvodů se smát.

 

FOTO: fotky-foto.cz