• Péče o zuby & ústa

Ústní sprcha Waterpik pomáhá již přes 50 let

Historie ústních sprch (dentálních irigátorů) se datuje již od roku 1955, kdy zubní lékař Dr. Gerald Moyer z Fort Collins ve státě Colorado (USA) začal vyvíjet přístroj k vyplachování úst pro své pacienty. Pro výrobu malé ústní sprchy však potřeboval dostatečně malý motor, který se v té době nevyráběl. Proto již v roce 1958 začal spolupracovat s Dr. Johnem „Mattem“ Mattinglem, inženýrem hydrauliky na Univerzitě státu Colorado, na vývoji malého motoru, a v několika následujících letech provedli mnoho pokusů. Při 146. pokusu vynalezli píst, díky němuž přestala z přístroje unikat voda, a aniž to bylo záměrem, proud vody pulzoval. Jedinečná technologie s pulzujícím proudem vody tak mohla být úspěšně patentována. Matt začal ústní sprchy vyrábět a Dr. Moyer je prodával svým pacientům. Jednomu ze spokojených pacientů se nápad velmi zalíbil a investoval 50 000 USD do uvedení přístroje na trh. Později se stal prvním prezidentem společnosti Waterpik® Ltd., tehdy nazývané Aqua Tec. Povzbuzen úspěchem, začal Dr. Moyer představovat ústní sprchy zubním lékařům a vystavoval je s velkým ohlasem na mnoha dentálních konferencích.

Doporučován zubaři po celém světě
Waterpik® je dnes doporučován mnoha zubními lékaři po celém světě. Vývoj výrobku pokračoval dále a již v roce 1969 byla uveřejněna první studie, která prokazovala redukci tvorby zubního kamene a zánětu dásní.

Klinické studie
Dodnes bylo publikováno více než padesát studií provedených ve 25 nezávislých výzkumných centrech a na stomatologických fakultách mnoha univerzit. Klinické studie prokázaly, že použití Waterpiku jako doplňku léčby parodontózy je bezpečné a účinné stejně tak, jako u pacientů s fixními ortodontickými rovnátky, korunkami, můstky, implantáty, diabetem atd. Výzkum prokázal, že pulzace, které se chtěl původně Dr. Moyer zbavit, je pro účinnost klíčová.

Nedávný výzkum používání ústní sprchy Waterpik® jednoznačně dokazuje:

Efektivnější odstranění zubního plaku než při používání dentálních nití, snížení krvácivosti dásní a redukci zánětu dásní

Rychlé odstranění zubního plaku během 3 sekund

Výrazné snížení krvácivosti i zánětu dásní

Odstranění plaku a snížení krvácivosti u dospívajících pacientů s rovnátky (fixním ortodontickým aparátem)

Příznivý vliv poddásňového ošetření ústní sprchou chlorhexidinem u pacientů s implantáty (redukce krvácení dásní)

Snížení krvácení dásní u pacientů s diabetem a znovuobnovení zdravé parodontální tkáně u skupiny diabetiků

Snížení infekce a zánětu

Ústní sprcha Waterpik® pomáhá již více než 50 let zlepšovat orální zdraví mnoha pacientů.